Mniej spamu w fotkach, privach i grupach

Opublikowano: 2012.01.16 o 17:01

W zeszłym tygodniu wprowadziliśmy kilka zmian, które miały na celu organicznie liczby spamu i nadużyć. Zauważyliście je zanim zdążaliśmy o nich napisać :)

1. Nowe fotki na stronie głównej. Niektórzy sprytni użytkownicy wgrywali wielokrotnie taką samą fotkę, tylko po to, żeby na chwilę zwrócić na siebie uwagę :-) Nie byłoby w tym nic złego, gdyby... nie działo się to co kilkadziesiąt minut. W zeszłym tygodniu wbudowaliśmy w tym miejscu limit. Czas trwania przymusowej przerwy jest jeszcze testowany.

2. Grupy. Główna strona "Zainteresowań" stała się miejscem wielu eksperymentów. Od piątku na pierwszej stronie zmieniły się zasady wyświetlania grup. Celem było wykluczenie grup typu "aaaaa", "szukam", etc.

3. W zeszłym tygodniu coraz częściej dochodziło do ataków spamowych na naszych użytkowników. Wprowadziliśmy ograniczenia dla nowych użytkowników. Teraz userzy z niskim wskaźnikiem wiarygodności mają ograniczania czasowe dotyczące liczby obiorców prywatnych wiadomości.

4. Dokonaliśmy też poprawek w filtrowaniu treści. Filtr działał poprawnie, ale nie wszyscy użytkownicy oznaczali odpowiednio swoje treści. Dość często zdarzało się, że zdjęcia erotyczne pojawiały się użytkownikom korzystającym z filtra. Z tego powodu zmieniliśmy zasady ustawiania fotek profilowych. Obecnie wyłącznie sprawdzone (moderowane) zdjęcia mogą być ustawione jako profilowe. Moderacja zdjęć odbywa się na bieżąco.

Mamy nadzieję, że te zmiany przyczynią się to przyjemniejszego korzystania z kumpello.